Dubbel and Jesse Nordsee 39 (sejlbåd) til salg

sejlbåd / sloop, brugt båd

Søg efter anden båd

Billeder

Dubbel and Jesse Nordsee 39
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 2
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 3
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 4
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 5
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 6
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 7
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 8
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 9
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 10
1 / 25
▶
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 1
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 2
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 3
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 4
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 5
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 6
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 7
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 8
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 9
Dubbel and Jesse Nordsee 39 - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +

Boat built by the historic shipyard DUEBBEL & JESSE Norderney in Germany, specialized in robust and high-performance hull constructions in aluminum
completely renewed 2021-2023 with hull and superstructure painting, new systems, furling jib, new stays, controls, sheets and halyards, mattresses and cushions
MAXPROP
stuffing box 2019
Valves and thru-hulls 2023
family owned since 1998

Schmidt & Partner
International Yachtbrokers s.r.l.
... hele teksten
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Dubbel and Jesse Nordsee 39

Pris:
€ 79.000
Moms inkl.
Båd-ID:
s304953
Bådmodel:
Dubbel and Jesse Nordsee 39
Producent:
Dubbel and Jesse
Bådtype:
sejlbåd
Bådkategori:
sloop
Kategori:
brugt båd
Byggeår:
1976
Lokation:
Italien, Mare Adriatico
Kabiner / køjer:
2 / 6
Skrogmateriale:
aluminiumbåd
 

Teknisk data

Længde:
11,85 m (39 fod)
Bredde / dybgang:
3,80 / 1,85 m
 
Motor:
Nanni Diesel D4.50
Motorkraft:
50 hk (37 kW)
Brændstof:
diesel
Motortimer:
ca. 500
luk sektion

Reklame / service
Udstyr+

Køb Dubbel and Jesse Nordsee 39 - udstyr sloop - sejlbåd til salg

Navigation
ekkolod, GPS, kompas, kortplotter, omdrejningstæller, positionslys, rorindikator, selvstyrer, VHF radio, vindmåler

Teknisk udstyr
batterilader, generator, omformer

Sikkerhed
manuel lænsepumpe, redningsflåde

Dækudstyr
badestige, bimini-overtræk, fender, landgangsbro, sprayhood

Interiørudstyr
bageovn, køleskab

Sejl
rullefok, stormfok, gennaker, genoa, storsejl

Andet udstyr
cockpitbord

luk sektion
Kontakt-

Dubbel and Jesse Nordsee 39 - info uden binding - sloop

Band of Boats
Kontakt:
Band of Boats
Schmidt & Partner Yachtbrokers Srl
11 Piazzetta dell'Imbarcadero
33053 Bevazzana
Italien
Telefon:
vis
Sprog:
engelsk, fransk, italiensk
I 7 år på yachtall.com

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Dubbel and Jesse Nordsee 39) - til køb og til slag

Nautitech 40

Sejlbåd / sejlkatamaran: Nautitech, brugt båd
Længde x bredde: 11,98 m x 6,91 m, 11,98 x 6,91 m bygget: 2021, kabiner: 3
Motor: Volvo Penta, 30 hk (22 kW)
€ 475.000
Lokation: Frankrig
2021
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: € 475.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Lagoon 380

Sejlbåd / sejlkatamaran: Lagoon, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 11,55 m x 6,53 m, 11,55 x 6,53 m bygget: 2003, kabiner: 4
Motor: Yanmar 3YM30F, 2 x 29 hk (21 kW), diesel
€ 155.000
Lokation: Frankrig, Le Grau du Roi
2003
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: € 155.000, Moms eks.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Westerly 38 Ocean Ranger

Sejlbåd / sloop: Westerly, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 11,58 m x 3,66 m, 11,58 x 3,66 m bygget: 1993
Motor: Volvo Penta MD2003, 28 hk (21 kW), diesel
£ 49.500
Lokation: Storbritannien, Plymouth
1993
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: £ 49.500 (≈ € 58.909), Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Bénéteau Oceanis 390

Sejlbåd / sloop: Bénéteau, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 11,65 m x 3,90 m, 11,65 x 3,90 m bygget: 1989, kabiner: 2
Motor: Perkins Sabre 50, 50 hk (37 kW), diesel
€ 39.800
Lokation: Frankrig, Cap d’Agde
1989
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: € 39.800, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel