Storebro 435 Commander (motorbåd) til salg

motorbåd / motor yacht, brugt båd

Søg efter anden båd

Billeder

Storebro 435 Commander
Storebro 435 Commander - billede 2
Storebro 435 Commander - billede 3
Storebro 435 Commander - billede 4
Storebro 435 Commander - billede 5
Storebro 435 Commander - billede 6
Storebro 435 Commander - billede 7
Storebro 435 Commander - billede 8
Storebro 435 Commander - billede 9
Storebro 435 Commander - billede 10
1 / 21
▶
Storebro 435 Commander - billede 1
Storebro 435 Commander - billede 2
Storebro 435 Commander - billede 3
Storebro 435 Commander - billede 4
Storebro 435 Commander - billede 5
Storebro 435 Commander - billede 6
Storebro 435 Commander - billede 7
Storebro 435 Commander - billede 8
Storebro 435 Commander - billede 9
Storebro 435 Commander - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +
Fixtures & Cabin Layout:
Second helm station, Second helm station on fly bridge, Owner's cabin, Fly bridge, Guest cabin, Foldable equipment rack, Interior navigation station, Salon, Teak swimming platform, Teak flybridge, Teak on walkway, Teak steps to flybridge, Teak bow, Teak cockpit, Teak in cabin, Electric WC + Wash basin + Shower
we are still measuring the exact height above the waterline with the equipment carrier folded down

Pantry:
Stove, Refrigerator,... hele teksten
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Storebro 435 Commander

Pris:
€ 335.000
Moms inkl., EU-beskattet
Båd-ID:
s278354
Bådmodel:
Storebro 435 Commander
Producent:
Bådtype:
motorbåd
Bådkategori:
motor yacht
Kategori:
brugt båd
Byggeår:
2009
Lokation:
Tyskland, Halbinsel Usedom Ostsee
Kabiner / køjer:
2 / 5
Skrogmateriale:
GRP/polyester
Andre:
flybridge
 

Teknisk data

Længde:
13,20 m (43 fod)
Bredde / dybgang:
3,90 / 0,90 m
Bade:
2
Antal toiletter:
2
 
Motor:
Volvo Penta D6
Motorkraft:
2 x 370 hk (272 kW)
Brændstof:
diesel
Drev:
aksel drev
Motortimer:
ca. 550
Brændstoftank:
100 ltr
Vandtank:
400 ltr
Opbevaringstank:
135 ltr
luk sektion

Reklame / service
Udstyr+

Køb Storebro 435 Commander - udstyr motor yacht - motorbåd til salg

Navigation
AIS - Automatisk Identifikations System, ekkolod, GPS, kompas, kortplotter, log, positionslys, rorindikator, selvstyrer, VHF radio

Teknisk udstyr
anker, ankerspil i front, elektrisk ankerspil i front, batteri, batterilader, bovpropel, hækpropel, landtilslutning, omformer, søgeprojektør, elektrisk/hydrauliske trimflaps, trykvandsanlæg

Sikkerhed
EPIRB, ildslukker, ildslukkeranlæg, elektrisk lænsepumpe, redningskrans, tågehorn

Dækudstyr
badestige, bimini-overtræk, kold/varm bruser på dæk, dækvaskeanlæg, fender, elektrisk landgangsbro, præddikestol, antenne- og radarbøjle, søgelænder

Bådens layout - kabiner
indre styrepult

Interiørudstyr
vask

Underholdningsudstyr
CD, DVD, radio, TV

Presenninger
camper-overtræk, flybridge-overtræk

Andet udstyr
cockpitbord, fækalietank

luk sektion
Kontakt-

Storebro 435 Commander - info uden binding - motor yacht

Kontakt:
bcm-yachtsales GmbH
Hr. Dirk Michels
Wersegrund 13
48157 Münster
Tyskland
Telefon:
vis
Sprog:
dansk, tysk, engelsk, fransk, kroatisk, hollandsk
 
bcm-yachtsales.de
I 11 år på yachtall.com

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Storebro 435 Commander) - til køb og til slag

Storebro 410 Commander

Motorbåd / motor yacht: Storebro, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,50 m x 3,50 m, 12,50 x 3,50 m bygget: 2005, kabiner: 2
Motor: Volvo Penta D 6-310, 2 x 310 hk (228 kW), diesel
€ 229.000
Lokation: Holland, Nähe Rotterdamm
2005
Send forespørgsel Virksomhed: bcm-yachtsales GmbH
Pris: € 229.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Storebro 475 Commander

Motorbåd / motor yacht: Storebro, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 14,20 m x 4,25 m, 14,20 x 4,25 m bygget: 2002, kabiner: 3
Motor: Volvo Penta TAMD 75 P-B EDC, 2 x 480 hk (353 kW), diesel
€ 279.000
Lokation: Sverige, Nähe Stockholm
2002
Send forespørgsel Virksomhed: bcm-yachtsales GmbH
Pris: € 279.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Fairline Targa 44 GT

Motorbåd / motor yacht: Fairline, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 13,12 m x 3,98 m, 13,12 x 3,98 m bygget: 2008
Motor: Volvo Penta IPS 500, 2 x 370 hk (272 kW), diesel
€ 269.500
Lokation: Spanien, Palma
2008
Send forespørgsel Virksomhed: bcm-yachtsales GmbH
Pris: € 269.500, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Sealine F 42.5

Motorbåd / motor yacht: Sealine, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 13,67 m x 4,21 m, 13,67 x 4,21 m bygget: 2003, kabiner: 2
Motor: Volvo Penta TAMD 63 P, 2 x 370 hk (272 kW), diesel
€ 149.000
Lokation: Tyskland, Berlin
2003
Send forespørgsel Virksomhed: bcm-yachtsales GmbH
Pris: € 149.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel