Pieter Beeldsnijder 40 (sejlbåd) til salg

sejlbåd / yacht, brugt båd

Søg efter anden båd

Billeder

Pieter Beeldsnijder 40
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 2
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 3
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 4
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 5
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 6
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 7
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 8
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 9
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 10
1 / 41
▶
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 1
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 2
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 3
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 4
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 5
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 6
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 7
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 8
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 9
Pieter Beeldsnijder 40 - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +
This Pieter Beeldsnijder is a beautiful and complete sailing yacht. She is very suitable for long sea voyages and even then it is pleasant and comfortable on board. The deck was completely replaced by flexiteak at the beginning of 2021 (only the cockpit still has teak). The spacious layout of the deck gives a lot of freedom of movement and safety at sea. Together with the excellent sailing characteristics, it is a very nice ship.
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Pieter Beeldsnijder 40

Pris:
€ 139.000 € 119.500
Moms inkl.
Båd-ID:
s285583
Bådmodel:
Pieter Beeldsnijder 40
Bådnavn:
Popeye
Producent:
Pieter Beeldsnijder
Bådtype:
sejlbåd
Bådkategori:
yacht
Kategori:
brugt båd
Byggeår:
1988
Lokation:
Holland, Lelystad
Kabiner / køjer:
2 / 6
Skrogmateriale:
GRP/polyester
Skrogfarve:
hvid
Styretøj:
rat
Ballast:
3.400 kg
Storsejl:
1 m²
Fok:
1 m²
Genoa:
1 m²
Gennaker:
1 m²
Mastemateriale:
aluminium
 

Teknisk data

Længde:
12,70 m (42 fod)
Bredde / dybgang:
3,90 / 2,10 m
Frihøjde:
19 m
Vægt:
ca. 9.000 kg
Antal toiletter:
1
 
Motor:
Volvo Penta 2003 Turbo
Motorkraft:
43 hk (32 kW)
Brændstof:
diesel
Byggeår:
1988
Motortimer:
ca. 3.300
Crusinghastighed:
7 knob
Maks fart:
8 knob
Brændstoftank:
150 ltr
Vandtank:
250 ltr
luk sektion

Reklame / service
Udstyr+

Køb Pieter Beeldsnijder 40 - udstyr yacht - sejlbåd til salg

Navigation
ekkolod, kompas, kortplotter, log, positionslys, radar, selvstyrer, vindmåler

Teknisk udstyr
anker, batteri, batterilader, landtilslutning

Sikkerhed
ildslukker

Dækudstyr
integreret badeplatform, badestige, dækvaskeanlæg, sprayhood

Interiørudstyr
bageovn, fryser, køleskab, vask

Underholdningsudstyr
TV

Sejl
rullefok, gennaker, rullegenoa, rullestorsejl

Presenninger
cockpit-overtræk

Andet udstyr
cockpitbord

luk sektion
Kontakt-

Pieter Beeldsnijder 40 - info uden binding - yacht

EYN Lelystad
Kontakt:
EYN Lelystad
Hr. Jacques van Seventer
IJsselmeerdijk 2-17
8221 RC Lelystad
Holland
Telefon:
vis
Mobiltelefon:
vis
Sprog:
tysk, engelsk, hollandsk
 
eynlelystad.com
Svarprocent over gennemsnittet

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Pieter Beeldsnijder 40) - til køb og til slag

Jeanneau Sun Odyssey 43

Sejlbåd / yacht: Jeanneau, brugt båd
Længde x bredde: 13,12 m x 3,95 m, 13,12 x 3,95 m bygget: 2003, kabiner: 3
Motor: Yanmar, 56 hk (41 kW), diesel
€ 99.000
Lokation: Holland, Lelystad
2003
Send forespørgsel Virksomhed: EYN Lelystad
Pris: € 99.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Victoire 1270 Decksaloon

Sejlbåd / deck saloon boat: Victoire, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,70 m x 3,64 m, 12,70 x 3,64 m bygget: 1997, kabiner: 2
Motor: Volvo Penta MD22AL, 55 hk (40 kW), diesel
€ 149.000
Lokation: Holland, Lelystad
1997
Send forespørgsel Virksomhed: EYN Lelystad
Pris: € 170.000 € 149.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Bavaria 43 Lagoon

Sejlbåd / yacht: Bavaria, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,95 m x 3,99 m, 12,95 x 3,99 m bygget: 1998, kabiner: 3
Motor: Volvo Penta MD22, 70 hk (51 kW), diesel
€ 79.900
Lokation: Holland, Lelystad
1998
Send forespørgsel Virksomhed: EYN Lelystad
Pris: € 79.900

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

C-Yacht C-12.50

Sejlbåd / yacht: C-Yacht, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,88 m x 3,90 m, 12,88 x 3,90 m bygget: 2006, kabiner: 2
Motor: Yanmar 3JH4, 57 hk (42 kW), diesel
€ 235.000
Lokation: Holland, Lelystad
2006
Send forespørgsel Virksomhed: EYN Lelystad
Pris: € 235.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel