Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance (sejlbåd) til salg

sejlbåd / yacht, brugt båd

Søg efter anden båd

Billeder

Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 2
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 3
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 4
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 5
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 6
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 7
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 8
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 9
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 10
1 / 14
▶
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 1
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 2
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 3
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 4
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 5
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 6
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 7
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 8
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 9
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +

XBOAT ref :6333.
JEANNEAU SUN ODYSSEY 33 I PERFORMANCE
Year 2015
overall length: 9.96 m
hull length: 9.74 m
Well-equipped sailing yacht ready for cruising.

Further information available upon request via the contact form by providing your details.

All electrical installations were fully renewed in 2023.... hele teksten
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance

Pris:
€ 65.000
Moms inkl., EU-beskattet
Båd-ID:
s306598
Bådmodel:
Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance
Producent:
Designer:
Marc Lombard SARL
Bådtype:
sejlbåd
Bådkategori:
yacht
Kategori:
brugt båd
Byggeår:
2015
Stand:
god
Lokation:
Frankrig, St Brieuc
Flag:
Frankrig
Registreringshavn:
France Bretagne Nord
Registreringstype:
privat
Kabiner / køjer:
2 / 6
Skrogmateriale:
GRP/polyester
 

Teknisk data

Længde:
9,96 m (32,7 fod)
Bredde / dybgang:
3,34 / 1,90 m
Bade:
1
Antal toiletter:
1
 
Motor:
Yanmar 3YM20
Motorkraft:
21 hk (15 kW)
Brændstof:
diesel
Drev:
aksel drev
Motortimer:
ca. 150
Brændstoftank:
140 ltr
Brændstoftank - materialehøjde:
GRP
luk sektion

Reklame / service
Udstyr+

Køb Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - udstyr yacht - sejlbåd til salg

Navigation
ekkolod, GPS, kompas, VHF radio

Sikkerhed
redningsflåde

Dækudstyr
sprayhood

Interiørudstyr
bageovn, elektrisk køleskab

Sejl
spiler

Andet udstyr
bundmaling, cockpitbord

Andet information
JEANNEAU SUN ODYSSEY 33 I PERFORMANCE
Year 2015
overall length: 9.96 m
hull length: 9.74 m
Well-equipped sailing yacht ready for cruising.

Further information available upon request via the contact form by providing your details.

All electrical installations were fully renewed in 2023.
The YANMAR engine, model 3YM20, was also fully overhauled.
Engine peripherals replaced:
- alternator and starter replaced
- stern gland is new
- seals replaced and all peripherals requiring renewal for proper operation
- tanks removed and cleaned
The 3 x 100AH batteries were replaced in 2023.
Equipment:
- 2 new TRITON 2 B&G displays
- New B&G Zeus screen
- New B&G VHF Black Box with remote control unit
- A new B&G Zeus 3 12-inch display
- Teak cockpit table
- New sprayhood with stainless steel handrail
- New FUSION MS-AV 650 radio
- 2023 upholstery for the cabin and saloon
- 30-litre water heater on 220V circuit and engine heat exchanger
- Manual JABSCO marine toilet
- A semi-battened mainsail with automatic reefing
- A symmetric spinnaker
- A genoa on furler – sails in good condition
- Standing rigging original from 2015
- Preventive epoxy treatment in 2024
- Full up-to-date coastal safety equipment
- Hull cleaning and antifouling 2026 – 3 coats (no paint build-up, hull is smooth)
- Boat ready to sail
- Full coastal safety equipment
luk sektion
Kontakt-

Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance - info uden binding - yacht

XBOAT
Kontakt:
XBOAT
Hr. Company Xboat
29 Boulevard de la Ferrage
06400 Cannes
Frankrig
Sprog:
engelsk, spansk, fransk
 
www.xboat.uk
I 6 år på yachtall.com
Svarprocent over gennemsnittet

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Jeanneau Sun Odyssey 33 I Performance) - til køb og til slag

Jeanneau Symphonie

Sejlbåd / yacht: Jeanneau, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 9,50 m x 3,28 m, 9,50 x 3,28 m bygget: 1981, kabiner: 1
Motor: Yanmar 2QM15H, 15 hk (11 kW), diesel
€ 20.000
Lokation: Frankrig, Bayonne
1981
Send forespørgsel Virksomhed: XBOAT
Pris: € 20.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel
Mooring ...

Jeanneau Sun Fast 3200

Sejlbåd / yacht: Jeanneau, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 9,79 m x 3,48 m, 9,79 x 3,48 m bygget: 2009, kabiner: 2
Motor: Yanmar 2YM15, 15 hk (11 kW), diesel
€ 82.000
Lokation: Frankrig, Lorient
2009
Send forespørgsel Virksomhed: XBOAT
Pris: € 90.000 € 82.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel
Few hours ...

Jeanneau Sun Odyssey 35

Sejlbåd / yacht: Jeanneau, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 10,75 m x 3,49 m, 10,75 x 3,49 m bygget: 2004, kabiner: 2
Motor: Volvo Penta, 29 hk (21 kW), diesel
€ 69.000
Lokation: Frankrig, La Rochelle
2004
Send forespørgsel Virksomhed: XBOAT
Pris: € 69.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel
Mooring,Bow thruster ...

Jeanneau Sun Odyssey 36 I Performance

Sejlbåd / yacht: Jeanneau, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 10,94 m x 3,59 m, 10,94 x 3,59 m bygget: 2009, kabiner: 3
Motor: Yanmar 3YM30, 29 hk (21 kW), diesel
€ 82.500
Lokation: Frankrig, St Brieuc
2009
Send forespørgsel Virksomhed: XBOAT
Pris: € 85.000 € 82.500, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel