Fountaine Pajot AURA 51 (sejlbåd) til salg

sejlbåd / sejlkatamaran, ny båd

Søg efter anden båd

Billeder

Fountaine Pajot AURA 51
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 2
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 3
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 4
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 5
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 6
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 7
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 8
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 9
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 10
1 / 24
▶
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 1
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 2
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 3
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 4
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 5
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 6
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 7
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 8
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 9
Fountaine Pajot AURA 51 - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +

Découvrez l’AURA 51, prendre de la hauteur et viser loin.

Bénéficiez d'avantages exclusifs pour toute pré-commande de ce nouveau catamaran.

Places de port disponible en Bretagne.
Programme de gestion location disponible.

Le dernier catamaran à voile sans flybridge de la gamme Fountaine Pajot, un véritable yacht de grande croisière qui change la donne.
L’Aura 51 s’adresse aux navigateurs – avec ou sans équipage – qui souhaitent vivre la grande croisière avec un grand C, comme Confort.
... hele teksten
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Fountaine Pajot AURA 51

Pris:
€ 1.146.000 € 1.134.000
Moms inkl.
Båd-ID:
s298142
Bådmodel:
Fountaine Pajot AURA 51
Producent:
Bådtype:
sejlbåd
Bådkategori:
sejlkatamaran
Kategori:
ny båd
Byggeår:
2027
Lokation:
Frankrig, Lorient
 

Teknisk data

Længde:
15,91 m (52 fod)
Bredde:
8,08 m
Bade:
5
Antal toiletter:
5
 
Motor:
Yanmar 4JH57
Brændstof:
diesel
luk sektion

Reklame / service
Kontakt-

Fountaine Pajot AURA 51 - info uden binding - sejlkatamaran

Band of Boats
Kontakt:
Band of Boats
Marine West Bretagne
Route de Port la Forêt
29940 LA FORET FOUESNANT
Frankrig
Telefon:
vis
Sprog:
engelsk, fransk
I 7 år på yachtall.com

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Fountaine Pajot AURA 51) - til køb og til slag

Fountaine Pajot AURA 51

Sejlbåd / sejlkatamaran: Fountaine Pajot, brugt båd
Længde x bredde: 15,91 m x 8,08 m, 15,91 x 8,08 m bygget: 2023, kabiner: 4
Motor: 2 x 75 hk (55 kW), diesel
€ 1.290.000
Lokation: Frankrig, Menton
2023
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: € 1.290.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Fountaine Pajot AURA 51

Sejlbåd / sejlkatamaran: Fountaine Pajot, ny båd
Længde x bredde: 15,54 m x 8,05 m, 15,54 x 8,05 m bygget: 2026
Motor: Yanmar 4JH57-CE, 2 x 114 hk (84 kW), diesel
pris på forespørgsel
Lokation: Kina, Hong Kong
2026
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: pris på forespørgsel

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Fountaine Pajot FP55

Sejlbåd / sejlkatamaran: Fountaine Pajot, ny båd
Længde x bredde: 16,98 m x 8,80 m, 16,98 x 8,80 m bygget: 2026
Motor: Yanmar 4JH80, 2 x 160 hk (118 kW), diesel
pris på forespørgsel
Lokation: Kina, Hong Kong
2026
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: pris på forespørgsel

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Fountaine Pajot Ipanema 58

Sejlbåd / sejlkatamaran: Fountaine Pajot, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 17,02 m x 8,88 m, 17,02 x 8,88 m bygget: 2018, kabiner: 5
Motor: Volvo Penta, 2 x 110 hk (81 kW), diesel
€ 1.300.000
Lokation: Frankrig, Saint-Tropez
2018
Send forespørgsel Virksomhed: Band of Boats
Pris: € 1.300.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel