Bavaria 41 Cruiser (sejlbåd) til salg

sejlbåd / yacht, brugt båd

Søg efter anden båd

Billeder

Bavaria 41 Cruiser
Bavaria 41 Cruiser - billede 2
Bavaria 41 Cruiser - billede 3
Bavaria 41 Cruiser - billede 4
Bavaria 41 Cruiser - billede 5
Bavaria 41 Cruiser - billede 6
Bavaria 41 Cruiser - billede 7
Bavaria 41 Cruiser - billede 8
Bavaria 41 Cruiser - billede 9
Bavaria 41 Cruiser - billede 10
1 / 17
▶
Bavaria 41 Cruiser - billede 1
Bavaria 41 Cruiser - billede 2
Bavaria 41 Cruiser - billede 3
Bavaria 41 Cruiser - billede 4
Bavaria 41 Cruiser - billede 5
Bavaria 41 Cruiser - billede 6
Bavaria 41 Cruiser - billede 7
Bavaria 41 Cruiser - billede 8
Bavaria 41 Cruiser - billede 9
Bavaria 41 Cruiser - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +
Well-maintained 2015 Bavaria Cruiser 41, featuring 3 cabins and 2 heads, ideal for comfortable cruising with family and friends. Previously used for charter in Greece, this yacht offers an excellent opportunity for private sailing or continued charter operation. VAT not paid. A spacious, reliable and popular sailing yacht, ready for her next owner.

Sofia Ilia-Salvanou at De Valk Corfu is your go-to contact for any questions. Feel free to give us a call.

We provide... hele teksten
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Bavaria 41 Cruiser

Pris:
€ 90.000
Moms eks.
Båd-ID:
s319063
Bådmodel:
Bavaria 41 Cruiser
Producent:
Designer:
Farr Yacht Design
Bådtype:
sejlbåd
Bådkategori:
yacht
Kategori:
brugt båd
Byggeår:
2019
Lokation:
Grækenland, Contact De Valk Corfu
Kabiner / køjer:
3 / 7
Skrogmateriale:
GRP/polyester
 

Teknisk data

Længde:
12,35 m (41 fod)
Bredde / dybgang:
3,95 / 1,65 m
Vægt:
ca. 8.700 kg
 
Motor:
Volvo Penta
Motorkraft:
55 hk (40 kW)
Brændstof:
diesel
luk sektion

Reklame / service
Kontakt-

Bavaria 41 Cruiser - info uden binding - yacht

De Valk Yacht Broker
Kontakt:
De Valk Yacht Broker
De Valk Corfu
Marina Gouvia
490 83 Corfu
Grækenland
Mobiltelefon:
vis
Sprog:
tysk, græsk, engelsk, hollandsk
 
www.devalk.nl
I 14 år på yachtall.com
Svarprocent over gennemsnittet

Felter med * skal udfyldes.

 


luk sektion
Søg efter anden båd
Boot & Fun Berlin



Andre både (som Bavaria 41 Cruiser) - til køb og til slag

Bavaria Cruiser 41

Sejlbåd / yacht: Bavaria, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,35 m x 3,96 m, 12,35 x 3,96 m bygget: 2018, kabiner: 3
Motor: Volvo Penta, 39 hk (29 kW), diesel
€ 145.000
Lokation: Holland, Contact De Valk Sint Annaland
2018
Send forespørgsel Virksomhed: De Valk Yacht Broker
Pris: € 145.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Bavaria 40 Ocean

Sejlbåd / yacht: Bavaria, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,48 m x 3,99 m, 12,48 x 3,99 m bygget: 2003, kabiner: 2
Motor: Volvo Penta, 55 hk (40 kW), diesel
€ 115.000
Lokation: Grækenland, Contact De Valk Thuishaven
2003
Send forespørgsel Virksomhed: De Valk Yacht Broker
Pris: € 115.000, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Bavaria 40 Cruiser

Sejlbåd / yacht: Bavaria, brugt båd, GRP/polyester
Længde x bredde: 12,35 m x 3,99 m, 12,35 x 3,99 m bygget: 2008, kabiner: 3
Motor: Volvo Penta, 40 hk (29 kW), diesel
€ 99.500
Lokation: Spanien, Contact De Valk Costa Blanca
2008
Send forespørgsel Virksomhed: De Valk Yacht Broker
Pris: € 109.000 € 99.500, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Berckemeyer 43

Sejlbåd / yacht: Berckemeyer, brugt båd, aluminiumbåd
Længde x bredde: 13,10 m x 4,20 m, 13,10 x 4,20 m bygget: 2017, kabiner: 3
Motor: Lombardini, 40 hk (29 kW), diesel
€ 397.500
Lokation: Belgien, Contact De Valk Belgium
2017
Send forespørgsel Virksomhed: De Valk Yacht Broker
Pris: € 397.500, Moms inkl.

Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel